Anasayfa / Haberler / GÖNÜL DOSTU “ZAVENDİKLİ MUSTAFA YILDIZ HOCA”YI RAHMETLE ANIYORUZ

GÖNÜL DOSTU “ZAVENDİKLİ MUSTAFA YILDIZ HOCA”YI RAHMETLE ANIYORUZ


Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendi’nin vuslatının 9. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Hocamızın, Rize için büyük bir değere sahip olup tam bir gönül dostu olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rizeli din âlimi, il vaizlerimizden merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendi’nin vuslatının 9. yıl dönümünde, hem kendisinin yeri doldurulmayan eksikliğini hissedip hem de geride bıraktığı manevi huzur iklimi ile hafızalarda ve gönüllerde yer edinmesinin gururunu yaşıyoruz.

Zavendikli Mustafa Yıldız Hocamız, merhum hocalarından olan Avlarlı Muhammed Lütfi Efe Hazretlerinin; “Alanda Satanı Gözet, Satanda Alanı Gözet, Kârında Kalanı Gözet, Mevlâ’dan Al, Mevlâ’ya Ver “ beytini hayatına düstur edinerek Mevla’dan alıp Mevla’ya vermeyi tercih eden, yeri doldurulamayan nevi şahsına münhasır kişiliği, takvası, güven veren yaşantısı ile herkese sözünü dinleten, değer gören bir şahsiyet olmayı başarabilmiştir.

Ömrünü Kur’an öğretimi ve insan yetiştirme yolunda, toplumu irşatta geçiren Hoca Efendi bir haftalık yoğun bakım sonunda 78 yaşında sevenlerine ve talebelerine veda ederek 19 Ekim 2009 tarihinde Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Rize’nin kanaat önderlerinden ve büyük hocalarından olan Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendiye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemîl temenni ediyor, kendisini rahmetle ve minnetle anıyoruz.”